Galeria Konkurs URANIA Kronika Zapisy do sekcji
Sekcja Astronomiczna Częstochowskiego Towarzystwa Naukowego została rozwiązana. Jej działalność kontynuuje Oddział Częstochowski PTMA. Strona oddziału www.sactn.ajd.czest.pl
Strona główna   Informacje ogólne PTMA Członkowie sekcji Publikacje Planetarium
Zapisy do sekcji

Zajęcia Sekcji Astronomicznej Częstochowskiego Towarzystwa Naukowego odbywają się we środy w godzinach 19:00-20:30 w sali 4004 (lub w 4002-4003) Instytutu Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Zapraszamy wszystkie osoby które chciałyby pogłębiać swoją wiedzę o Wszechświecie i, w miarę możliwości, osobiście włączyć się w prace sekcji. Przypominamy, że przynależność do sekcji jest bezpłatna. Nie czynimy ograniczeń co do wieku i wykształcenia uczestników ale oczekujemy ich szczerego zainteresowania astronomią.

W trakcie zajęć podawana jest pewna porcja wiedzy teoretycznej, są prowadzone teleskopowe obserwacje nieba oraz omawiane są sprawy organizacyjne.

Nie dokonuje się formalnego zapisu do sekcji. Wystarczy przychodzić w miarę regularnie na zajęcia i wpisywać się na listę obecności. Osoby, które będą wytrwale uczestniczyć w pracach sekcji stają się automatycznie jej pełnoprawnymi członkami. Uzyskują prawo posiadania legitymacji i prawo zaistnienia jako członek na stronie internetowej SACTN.

W interesie osoby wybierającej się po raz pierwszy na zajęcia sekcji jest upewnienie się czy w daną środę zajęcia się odbędą (zawsze mogą bowiem zaistnieć powody dla których zajęcia są przełożone).

Adres kontaktowy: Dr Bogdan Wszołek (przewodniczący SACTN)

Instytut Fizyki AJD, al. Armii Krajowej 13/15, pok. 4001.Tel. 361-49-18 wewn. 298,

e-mail: bogdan@ajd.czest.pl

 

Strona główna Cz.T.N.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005 SACTN, Autor strony Marcel Łapaj, Modernizacje Artur Leśniczek